Organizacja

Czym jest kredyt konsolidacyjny i czy można go zaciągnąć bez zdolności kredytowej?

Co miesiąc masz do zapłaty wiele zobowiązań? Czujesz, że wysokość rat Cię przytłacza? Specjalnie dla Ciebie powstała możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego! Takie rozwiązanie niesie za sobą naprawdę sporo korzyści. Sprawdź, na czym polega i czy jest możliwe wzięcie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej!

Co to kredyt konsolidacyjny?

Jeśli posiadasz wiele zobowiązań, zarówno bankowych, jak i pozabankowych, możesz połączyć je w jeden kredyt konsolidacyjny i płacić co miesiąc tylko jedną ratę, która zazwyczaj jest niższa niż wcześniej płacona suma. Dzieje się tak, ponieważ okres spłacania zostaje wydłużony, a regulowaniem należności zajmuje się jeden bank. On też ustala zakres oraz ilość zobowiązań możliwych do objęcia takim kredytem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko płacimy mniej, ale nie musimy się przejmować załatwianiem wielu formalności. Takie rozwiązanie chroni ponadto kredytobiorcę przed popadnięciem w długi i czyni go bardziej wypłacalnym. Jeśli chce się otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku, należy jednak posiadać bardzo dobrą historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej, a ponadto uzyskać pozytywną ocenę swoich zdolności kredytowych od banku. Dokonując jej, biorąc pod uwagę nasze dochody oraz ponoszone koszty bez uwzględniania kredytów, które chcemy skonsolidować.

Niestety, często zdarza się tak, że posiadając wiele zobowiązań, stajemy się niewypłacalni. Obecnie możliwe jest więc wzięcie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej, jednak jedynie w ramach produktów pozabankowych, na przykład prywatnych firm pożyczkowych.

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – jak to działa?

Osoby chcące poradzić sobie z długami, także mogą liczyć na możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. W przypadku jednostek pozabankowych, które je udzielają, często możliwa jest także konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej, co jest niezwykle korzystną opcją.

Co więcej, warunki, które należy spełnić, są mniej rygorystyczne. Firmy pozabankowe najczęściej akceptują to, że kredytobiorcy pracują na inną umowę niż umowa o pracę lub czerpią swoje dochody z emerytury, zasiłku czy alimentów.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, trzeba jednak uważać. Oferty niektórych firm pożyczkowych mogą zawierać wiele kruczków, a także znacznie wyższe prowizje, które sprawią, że po czasie sytuacja dłużnika nie ulegnie poprawie a pogorszeniu. Z tego względu warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże wybrać nam uczciwą, najkorzystniejszą dla nas ofertę, wolną od ryzyka.

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Dla wielu dłużników skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego jawi się jako niepotrzebny, dodatkowy wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić i dlatego pomijają ten ważny krok w trakcie uzyskiwania kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej. Jest to jednak poważny błąd, który niesie często opłakane konsekwencje.

To, ile kosztuje doradca kredytowy, jest nieporównywalnie małą kwotą do tego, jakie straty może przynieść zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego w niesprawdzonej firmie pożyczkowej. Specjalista pomoże nam uzyskać pożyczkę na dobrych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach.

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Z opcji konsolidacji zobowiązań mogą skorzystać także firmy. Takie rozwiązanie również sprawia, że rata jest znacznie niższa, a przez to jej spłata w terminie nie stanowi dla kredytobiorcy żadnego problemu. Wydłużenie okresu kredytowania stanowi natomiast szansę na zmniejszenie obciążenia firmowego budżetu oraz zrównoważony rozwój. Należy jednak pamiętać o podobnych ograniczeniach w możliwości jego zaciągnięcia tak jak w przypadku kredytu dla osoby prywatnej. Kredyt konsolidacyjny dla firm można uzyskać w banku tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo posiada odpowiednią zdolność kredytową. W przeciwnym razie warto skorzystać z doświadczonego doradcy kredytowego, który szybko i skutecznie znajdzie najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, pozwalające na wyjście z długów.

Zostaw komentarz