Zdrowie i uroda

Jak wygładzić puszące się włosy?

Puszące się włosy są problemem nie jednej osoby, który potrafi w bardzo szybki sposób popsuć humor i resztę dnia. Najczęściej spotykane jest to u osób posiadających włosy kręcone i suche. Żadne czesanie ich nie przynosi poprawy, a napuszone kosmyki włosów wyglądają nieestetycznie, przez co można chcieć nawet odwołać wszystkie plany i zamknąć się w domu. Puszenie występuje głównie po myciu i pod wpływem wilgoci. Na całe szczęście istnieją różne sposoby, które pomogą okiełznać włosy, a jeśli one nie pomogą, zawsze można sięgnąć po specjalne kosmetyki. Jak wygładzić napuszone włosy?


Jak wygładzić puszące się włosy?


Z czego właściwie wynika puszenie się włosów? Może być to związane z ich wysoką porowatością, przez co włosy znacznie łatwiej chłoną wilgoć i stają się niesforne. Napuszone włosy są szorstkie, matowe i wywijają się w dosłownie każdą stronę, przez co wyglądają bardzo nieestetycznie i wręcz niezdrowo. Szczególnie da się to dostrzec w deszczowe dni lub w wilgotnych, zaparowanych pomieszczeniach. Marzeniem każdej osoby są sypkie, gładkie i lśniące włosy, jednak nawet stosując przeróżne kosmetyki i odżywki można nie potrafić sobie z nimi poradzić. Mimo wszystko, kluczem do osiągnięcia wymarzonych włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Zanim dowiemy się jak wygładzić puszące się włosy warto poznać przyczyny ich nieokiełznania.


Jakie są przyczyny puszenia włosów?


Problem ten dotyczy głównie osób, które z natury posiadają specyficzną budowę włosa. Pochodząc z rodziny, posiadającej kędzierzawe i niesforne czupryny, bardzo ciężko będzie uzyskać włosy idealnie gładkie i lśniące. Dlaczego? Bo już z natury są one wysokoporowate i chłoną bardzo łatwo wilgoć. W takim przypadku, aby uzyskać wymarzony efekt, należy szczególnie przyłożyć się do dbania o włosy.

Następnym powodem, przez który dochodzi do puszenia się włosów, jest przesuszenie. Jeżeli dochodzi do częstego farbowania, rozjaśniania czy stylizowania fryzury, przy użyciu wysokiej temperatury, to bardzo łatwo jest zniszczyć strukturę włosa.

Kolejną rzeczą, jaką można wymienić jest nieodpowiednia pielęgnacja, która wiąże się również z wyżej wspomnianym przesuszeniem. Najczęściej popełnianym błędem jest mycie włosów, przy użyciu mocno oczyszczających szamponów. Zawierają one silne substancje myjące, które przy częstym korzystaniu pozbawiają włos naturalnej warstwy ochronnej. Często idzie to w parze z brakiem używania odżywki.

Ostatni powód to brak ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Jak to rozumieć? Włosy są tak delikatne, że szkodzi im nawet ocieranie się o szorstkie ubrania, czy pościel. Haczenie o biżuterię też nie należy do najprzyjemniejszych. Takie sytuacje wpływają negatywnie na stan włosów i wpływa niekorzystnie na ich puszenie.


Jak wygładzić napuszone włosy?


Aby przywrócić włosy do ich odpowiedniego wyglądu, należy je odbudować. Wygładzanie puszących się włosów nie będzie krótkotrwałym procesem, ponieważ włosy niszczą się latami. Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to, jakie kosmetyki się stosuje do mycia włosów. Należy zacząć wyposażać się we wszelkie produkty, które domykają łuski włosa. Podczas regeneracji trzeba będzie zrezygnować z intensywnej stylizacji, która wpłynęłaby negatywnie na całą odbudowę.

Dobrze będzie, jeśli znajdzie się czas po umyciu na to, aby włosy wyschły naturalnie, lub zmniejszy częstotliwość ich mycia, aby nie trzeba było tak często ich suszyć suszarką.

Warto przestawić się na mycie delikatnymi szamponami i rozpocząć używanie odżywki na puszące się włosy. Jeżeli nie posiada się problemów z nadmiernym przetłuszczaniem włosów, można całkowicie zrezygnować ze stosowania szamponu i zostać tylko przy odżywce. Najważniejszym krokiem w odpowiedniej pielęgnacji włosa jest jego odżywienie i nawilżenie. Dobrymi składnikami, jakie dobrze byłoby posiadać w swoich kosmetykach są witaminy, jedwab, ceramidy, masło shea, naturalne ekstrakty i olejki, na przykład rycynowy, jojoba.

Aby więcej dowiedzieć się o puszących się włosach i poradzić sobie z ich okiełznaniem, warto zajrzeć na stronę http://www.hempleman-careygb.co.uk/co-zrobic-aby-wlosy-sie-nie-puszyly/.

Zostaw komentarz