Organizacja

Co jest dobre na muchy w domu – domowe sposoby

Być może zmagałeś się z problemem nieproszonych much, które stały się stałymi gośćmi w Twoim domu. Są one wyjątkowo kłopotliwe głównie latem, ale na szczęście istnieją domowe sposoby na muchy, które zdecydowanie powinieneś poznać.

Obecność much w domu to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja, która potrafi uprzykrzyć życie. Widok much, które siadają na naszym posiłku, przeszkadzają w jego przygotowaniu czy nie dają się w żaden sposób odgonić podczas oglądania ulubionego filmu, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej cierpliwego domownika.

Co jest dobre na muchy w domu?

Na początek warto żebyś zastanowił się skąd wzięły się muchy w domu. Najczęstszą przyczyną, jest poszukiwanie przez nie jedzenia.

Muchy żywią się gnijącą materią organiczną, dlatego na początek warto zwrócić uwagę, czy mają do niej dostęp w kuchni. Zapomniane owoce, które zaczęły się psuć, niewyrzucone na czas śmieci, odpady kompostowe, a może niedokładnie wysprzątana klatka Twojego gryzonia? Muchy wyczuwają zapach gnijącego jedzenia z odległości pół kilometra, dlatego jeśli chcesz pozbyć się much z domu, musisz zacząć od pozbycia się wszystkiego, co może działać na nie szczególnie wabiąco.

Domowy sposób na muchy – plastikowa łapka

Wynalazek prosty, lecz niezwykle skuteczny, czyli powszechnie znana łapka na muchy. Na pewno wiele razy próbowałeś upolować muchy w domu za pomocą zwiniętej w rulon gazety, lub też kupiłeś przeznaczoną do tego celu packę. Jest to powszechnie znana metoda, która sprawdzi się w przypadku pojedynczej muchy w domu, jednak jej minusem jest ryzyko pozostawienia plam na ścianie. Wymaga też cierpliwości, bo ten sposób na muchy, chociaż skuteczny, to często jest czasochłonny i zmusza nas do śledzenia wzrokiem chowającego się w zakamarkach owada.

Co jest dobre na muchy? Domowe sposoby – lep na muchy

Są też inne, domowe sposoby na muchy, a jednym z nich są specjalne lepy, które można zamontować w różnych miejscach w domu. Mucha, która usiądzie na taśmie pokrytej klejem, nie będzie w stanie się już od niej oderwać. Niestety musisz w tym wypadku liczyć na nieco szczęścia, bo zawsze znajdzie się owad, który to miejsce będzie omijać szerokim łukiem. Musisz także wziąć pod uwagę, że lep wymaga częstej wymiany- w innym wypadku czeka Cię oglądanie mało estetycznej dekoracji…

Inne sposoby na muchy

Wysprzątałeś cały dom i jesteś pewny, że muchy nie mają dostępu do pożywienia, a mimo to nadal się pojawiają? Upewnij się, czy nie wlatują przez uchylone okna lub drzwi. Jeśli nie wyobrażasz sobie zamkniętych okien w środku lata, to czas zainwestować w moskitierę. Dostępne są przeróżne rozmiary, kolory i rodzaje siatek, których zadaniem jest uniemożliwienie dostępu do Twojego domu wszelkim owadom. Dzięki tej prostej metodzie na pozbycie się much w domu, unikniesz także wizyt innych owadów.

Istnieją też zapachy, które nie są szczególnie lubiane przez muchy, dlatego możesz spróbować użyć w tym celu olejku waniliowego, octu jabłkowego oraz lawendy. Wystarczy pozostawić na kuchennym blacie miseczkę z odrobiną wymienionych zapachów i przyjrzeć się, czy ten domowy sposób na muchy, sprawdzi się również u Ciebie.

1 Komentarz

Zostaw komentarz