Technologia

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Ekspres do kawy to przydatne urządzenie, jakie znajduje zastosowanie w restauracjach, domach, czy firmach. Smaczny napój stawia na nogi, a niezwykły aromat daje sporo radości. Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwy. Jaki kupić ekspres do kawy? Które kwestie podczas dokonywania decyzji są najważniejsze?

Ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym cechuje się najlepszy ekspres do kawy? Sporym uznaniem cieszą się modele kolbowe i automatyczne. Te pierwsze są nazywane także urządzeniami ręcznymi czy wysokociśnieniowymi. Sprzęt tego typu pokochają wielbiciele klasycznego espresso oraz przygotowanych na jego bazie bezmlecznych napojów. Proces parzenia kawy w tym wypadku rozpoczyna się od podgrzania wody do temperatury 92-96°C. Następnie płyn dozowany jest do pojemnika ze zmielonymi ziarnami. Podczas przelewania wody na powierzchni napoju wytwarza się smaczna, brązowa pianka, czyli crema.

Automatyczne ekspresy do kawy w domu z kolei są doceniane przez każdego, kto chce szybko skorzystać ze smacznego napoju, zachowując jego wysoką jakość oraz mocny smak. Ponadto jego obsługa jest na tyle łatwa, że większość powinna bez problemu sobie z tym poradzić. Automat sam pobiera daną ilość wody i ziaren, a zadaniem użytkownika jest uzupełnienie zbiornika na wodę, dodanie zmielonej bądź ziarnistej kawy. Ostatni etap stanowi wybranie typu napoju.

Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Ekspresy automatyczne mają wiele zalet. Ich cenne atrybuty z pewnością stanowią łatwość czyszczenia i użytkowania, moc urządzenia, styl czy jakość wykonania urządzenia, a także głośność pracy. Taki sprzęt nie jest najtańszy, jednak cieszy się sporym uznaniem na rynku. Produkty z młynkiem pozwolą Ci przygotować aromatyczną kawę, jaka w niczym nie będzie odbiegać smakowo od tej serwowanej w kawiarniach.

Kilka lat temu powstał kapsułkowe ekspresy, które szturmem podbiły rynek. Cechują się elegancją wykonania i stosunkowo niską ceną, co przełożyło się na spore zainteresowanie klientów. Uniwersalny design oraz niewielkie rozmiary ekspresu sprawią, że dopasujemy go praktycznie do każdego wnętrza. Nie dziwi zatem fakt, że model kapsułkowy jest tak chętnie wybierany nawet jako ślubny prezent. Jakie zalety ma ten model? Przede wszystkim skorzystamy z łatwej i intuicyjnej obsługi. Ekspres do kawy do domu powinien pozwalać na szybkie przygotowanie napoju w każdej chwili. Smak oraz aromat kawy w dużym stopniu zależą od składu mieszanki, jaka znajduje się w kapsułce. By przygotować napar, wystarczy uzupełnić wodę, umieścić kapsułkę w urządzeniu i wcisnąć guzik. Już po chwili możemy cieszyć się doskonale zaparzoną kawą.

Wiele osób zastanawia się, jaki ekspres do kawy wybrać. Niekiedy o zakupie decyduje atrakcyjna cena, ciekawy design, sprawne działanie czy łatwa obsługa. Jeśli z ekspresu korzysta każdego dnia wiele osób, w tym wypadku automatyczne urządzenia o sporych gabarytach spełnią swoje zadania. Do użytku domowego sprawdzi się natomiast kapsułkowy lub ręczny ekspres, który działa równie wydajnie i sprawnie.

Zostaw komentarz