Organizacja

Muszki owocówki w domu – jak zlikwidować?

Z pewnością lubisz, gdy w Twoim domu panuje ład i porządek. Wnętrza znakomicie się wtedy prezentują, a Ty czujesz się w nich dobrze i z chęcią przyjmujesz gości. Do tych niemile widzianych należą bez wątpienia wszelkiego rodzaju insekty, które wzbudzają niechęć i obrzydzenie. Bardzo często spotykanym problemem są muszki owocówki, które pojawiają się w domach przede wszystkim latem. Niekiedy wystarczy pozostawienie na kuchennym blacie kilku owoców, by szybko opanowały pomieszczenie. Walka z nimi nie jest najłatwiejsza, ale z pomocą kilku trików będziesz mógł się ich łatwo pozbyć.

Jak zwalczyć muszki owocówki? To łatwiejsze niż myślisz!

Jeśli chodzi o muszki owocówki, zwalczanie należy rozpocząć od zlikwidowania źródła problemu. Są to wspomniane już owoce. Najlepiej usunąć je z domu albo schować w lodówce, gdyż nawet te szczelnie zawinięte w papierową bądź foliową torbę są w stanie wabić owady. Koniecznie zakrywaj też kosz na śmieci, regularnie go opróżniaj oraz nie pozostawiaj w zlewie wilgotnych gąbek i ściereczek. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawienia się kolejnych muszek i będziesz mógł skoncentrować się na pozbyciu się tych, które już zadomowiły się w Twoim lokum.

Pierwszym sposobem jest sięgnięcie po świece zapachowe o aromacie mentolu albo lawendy, ustawienie ich w kuchni i zapalenie. Owady nie tolerują woni tego rodzaju i gdy ją wyczują, opuszczą pomieszczenie. Sprawdzonym domowym trikiem, który sprawi, że muszki owocówki w domu staną się wyłącznie wspomnieniem, jest przygotowanie mieszanki złożonej z octu jabłkowego oraz płynu do mycia naczyń. Wlej je do szklanki i pozostaw na stole lub parapecie. Tylko tyle wystarczy, byś mógł po kilku godzinach zaobserwować wiele insektów utopionych w cieczy. Opróżnij naczynie i w razie potrzeby powtórz cały zabieg. Zaplanowałeś porządki w mieszkaniu? Znakomicie się składa! Skorzystaj z wąskiej ssawki odkurzacza i wciągnij owady. Pamiętaj jednak o tym, by nie zwlekać z wyjęciem worka i wyniesieniem go do kosza na śmieci na zewnątrz.

Przydatne akcesoria, które pomogą pozbyć się niechcianych owadów

Zastanawiasz się, jak zlikwidować muszki owocówki bez poświęcania na to zbyt dużej ilości czasu oraz energii? Warto rozważyć zaopatrzenie się w specjalne akcesoria. Dobrze sprawdzą się lepy zaprojektowane z myślą o tych konkretnych owadach. Przypominają te tradycyjne przeznaczone na muchy i działają na bardzo podobnej zasadzie. Nie jest to opcja odpowiednia dla każdego, bowiem wiele osób nie lubi widoku martwych insektów w swoim najbliższym otoczeniu. W takim przypadku sięgnij po profesjonalną pułapkę, która zazwyczaj przypomina swoim kształtem owoc i jest wypełniona płynem, który wabi owady. Jeśli chodzi o muszki owocówki, zwalczanie ich przy pomocy tych gadżetów cechuje bardzo duża skuteczność. Dobrym pomysłem są także aerozole wypełnione środkami owadobójczymi. Przy ich stosowaniu zachowaj jednak szczególną ostrożność, gdyż są to specyfiki o silnym działaniu. Nie mogą mieć kontaktu z żywnością oraz naczyniami. Który sposób na muszki owocówki jest najlepszy? To musisz już sprawdzić sam!

1 Komentarz

Zostaw komentarz