Budowa

Tani remont łazienki – metamorfoza łazienki małym kosztem

Co kilka lat zawsze przychodzi taki moment, kiedy należałoby wyremontować łazienkę. Wiele osób często broni się przed tym jak najdłużej ze względu na koszty. Trzeba jednak wiedzieć, że remont wcale nie musi być drogi. Są skuteczne sposoby na to, aby możliwa była metamorfoza łazienki małym kosztem. Jak zatem odnowić pomieszczenie, nie wydając na to zbyt dużo pieniędzy?

Malowanie ścian modnym kolorem

Jednym ze sposobów na metamorfozę łazienki niskim kosztem jest pomalowanie jej ścian na atrakcyjny i modny kolor. Oczywiście musi być to odcień, który spójny będzie z pozostałymi elementami wyposażenia łazienki. Wszystko po to, aby aranżacja stanowiła uporządkowaną całość. Jeśli metraż nie jest zbyt duży, to dobrym pomysłem może być uniwersalna biel. Barwa ta powiększa bowiem optycznie pomieszczenie. Dodatkowo rozjaśnia pokój bez okien, a takim najczęściej jest łazienka. Inne kolory, które również się sprawdzą to błękit, mięta czy rozbielony róż. Aby jednak metamorfoza łazienki tanim kosztem dzięki malowaniu mogła się udać, to uwagę zwrócić należy nie tylko na kolor farby, ale i na jej właściwości. Ze względu na specyfikę takiego pomieszczenia, jak łazienka, dobrym wyborem będzie ta wodoodporna.

Klejony gres płytka na płytę

Tani remont łazienki można zrealizować jeszcze na inne sposoby. Jednym z nich jest gres klejony płytka na płytkę. Wiele osób odkłada renowację ze względu na konieczność skuwania płytek. Warto wiedzieć, że wcale nie trzeba tego robić. Można wybrać drogę na skróty. Dobrym pomysłem może być położenie na podłodze elegancko się prezentującego gresu metodą „płytka na płytkę”. Polega ona na przyklejaniu nowych płytek do starych za pomocą cienkiej warstwy kleju. Dzięki temu poziom podłogi zostanie podniesiony mniej więcej o centymetr. Jest to różnica, która praktycznie w ogóle nie jest odczuwalna.

Zastosowanie wykładziny elastycznej bądź płytek winylowych

Jakie są jeszcze inne sposoby na to, jak tanio wyremontować łazienkę? Takim sposobem jest wykorzystanie płytek winylowych. Są one odporne zarówno na wilgoć, jak i zarysowania. Zaletą będzie na pewno to, że można je kłaść na już obecnej posadzce i co ważne, robi się to w bardzo prosty sposób. Wynika to z tego, że do cięcia płytek nie trzeba korzystać z żadnych urządzeń. Wystarczy ostry nóż introligatorski. Jeśli ktoś zadaje pytanie, jak tanio odnowić łazienkę, to odpowiedzieć z pewnością można, że za pomocą płytek winylowych. Innym rozwiązaniem może być zastosowanie elastycznej wykładziny winylowej. Tym bardziej że na rynku dostępne są wykładziny znakomicie imitujące drewno, beton czy płytki ceramiczne.

Meble łazienkowe

Odpowiadając na pytanie, jak odnowić łazienkę tanim kosztem, to nie można zapomnieć o meblach łazienkowych. Zakup nowych zawsze wiąże się z niemałym kosztem. Co jednak ważne, starych wcale nie trzeba wymieniać. Można im zafundować skuteczną metamorfozę. Przede wszystkim można je odmalować. Warto do tego zastosować emalię akrylową. Oczywiście kolor farby musi być dobrany tak, aby meble wpasowały się w styl aranżacyjny łazienki. Jak zatem widać, inspiracje na odnowę łazienki tanim kosztem mogą być różne. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

1 Komentarz

Zostaw komentarz