Wnętrza

Szare ściany w salonie – wykorzystaj potencjał szarości

Szarość we wnętrzach kojarzy się z elegancją, subtelnością i klasą. Od kilku lat kolor ten chętnie jest wybierany jako przewodni motyw we współczesnych aranżacjach. Ta barwa ścian jest zawsze modna i mile widziana we wnętrzach z uwagi na to, że między innymi współgra z innymi kolorami oraz dzięki różnym odcieniom, umożliwia szerokie możliwości aranżacji. Najchętniej dobierany jest do salonów i miejsc reprezentacyjnych. Szare ściany to szykowne i eleganckie tło dla mebli i reszty wyposażenia. Kolor ten występuje w bardzo szerokiej gamie odcieni, które dają odmienne efekty, w zależności od oświetlenia. Jasne tony szarości na  ścianach w pokoju dadzą efekt spokoju i relaksu, a w połączeniu z intensywnym światłem dziennym optycznie powiększą przestrzeń. Ciemniejsze warianty szarości, wpadające w grafit, to niezwykle eleganckie, nowoczesne i funkcjonalne wykończenie ścian, podkreślające kolorystykę innych znajdujących się w salonie rzeczy. Intensywnie głębokie odcienie szarości w połączeniu z odpowiednim, sztucznym oświetleniem, nadają wnętrzu elegancji, szyku i klasy.

Szary kolor ścian w salonie – aranżacje

W nowoczesnych aranżacjach z dużym powodzeniem stosuje się łączenie różnych odcieni szarości, nadając wnętrzu wysublimowany szyk. Ciemne odcienie ścian w salonie bardzo dobrze kontrastują i podkreślają jaśniejsze ozdoby, tj. wazony czy obrazy. Taki kolor w salonie w połączeniu z tapetą o intensywnych odcieniach i finezyjnych wzorach, często występuje w pomieszczeniach, typu glamour. Jako efekt rozświetlający do szarego wnętrza, idealnie komponują się spektakularne lustra czy eleganckie, nowoczesne lampy. Stylowym wypełnieniem w zdominowanym przez szarości salonie może być klasyczna kanapa w jaśniejszych odcieniach, wtapiająca się w tło.

Stylowe wnętrza w odcieniu szarości

Szary kolor ścian w pokoju, w tym w sypialni, daje szerokie możliwości aranżacyjne i umożliwia stworzenie odpowiadającego nam klimatu. Mamy do wyboru różne jego odcienie, tj. gołębi, platynowy, grafitowy, marengo, a nawet stalowy. W zależności od preferowanego wariantu możemy stworzyć dowolny styl i klimat w pomieszczeniu. Szary kolor, np. w sypialni, daje podobnie, jak w salonie, efekt kameralnego, spokojnego, ale zarazem eleganckiego pomieszczenia. Jest idealnym tłem do całej gamy innych kolorów w pomieszczeniu i pasuje do większości stylów aranżacyjnych, np. skandynawski, retro, nowoczesny czy romantyczny. Szeroka paleta odcieni pozwoli na dobranie tego odpowiedniego i stworzenie klimatu, od chłodnego, nowocześnie stonowanego, aż po ciepły, przytulny i kameralny.

Szary kolor to nieograniczony potencjał w tworzeniu wielu aranżacji, nawiązujących zarówno do poprzednich epok, jak i tych najbardziej współczesnych, zgodnych z nowoczesnymi trendami XXI wieku. Zalety uniwersalności tego koloru, docenili projektanci wnętrz, tworząc niezwykle spektakularne aranżacje, doceniane przez kolejne pokolenia.

1 Komentarz

Zostaw komentarz