Bez kategorii

Gdzie wylać olej po smażeniu frytek?

Z oleju korzystamy w kuchni na co dzień. Problem pojawia się wtedy, gdy są to większe ilości – na przykład pochodzące ze smażenia na głębokim tłuszczu. Zmagają się z nim restauracje, food trucki, zakłady produkcyjne, a także osoby prywatne. Gdzie wylać olej po smażeniu frytek? Co zrobić w sytuacji, gdy zostaje go naprawdę dużo? Podpowiadamy!

Gdzie wylać olej?

Sporo osób na pytanie, gdzie wylać olej z frytkownicy, odpowiada, że do zlewu lub kanalizacji – to jednak ogromny błąd i bardzo nierozważne rozwiązanie. Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie, a osadza się na ściankach rur, łączy z innym zalegającymi w nich resztkami, a po czasie zatyka odpływ. Co więcej, takie postępowanie szkodzi środowisku naturalnemu, które na ten moment już znajduje się w złym stanie. Zatem – gdzie najlepiej wylać olej z frytkownicy?

Najlepszym sposobem na utylizację zużytego oleju jest przelanie go do słoika bądź butelki i wyrzucenie do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Alternatywną opcję stanowi zmieszanie go z piaskiem lub żwirem oraz umieszczenie powstałej masy w tym samym pojemniku. Zużyty olej przyjmują również niektóre Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Powyższe sposoby na to, gdzie wylać olej po frytkach, tyczą się każdego wykorzystania tłuszczu, a także produktu niezużytego, który uległ przeterminowaniu. Co ciekawe, jeśli nie chcemy się oleju pozbywać i wolimy go samodzielnie przetworzyć, istnieje taka możliwość – można z niego wykonać domowe mydło gospodarcze.

Co jeśli przez przypadek wlaliśmy tłuszcz do zlewu? | Gdzie wylać olej po smażeniu frytek?

Jak wiadomo, przypadki chodzą po ludziach. Jeśli do tej pory wylewaliśmy olej do zlewu czy toalety, istnieje ryzyko, że zrobimy to ponownie przez nieuwagę i siłę nawyku. Na szczęście, w takiej sytuacji możemy łatwo zminimalizować jej niepożądane konsekwencje. Z pomocą przyjdą nam ocet, soda oczyszczona oraz woda, które po 10 minutach należy spłukać wrzątkiem.

Czy można ponownie wykorzystać zużyty tłuszcz? | Gdzie wylać olej po frytkach?

Jeśli przygotowanie dania wymaga smażenia na głębokim tłuszczu, siłą rzeczy musimy wykorzystać jego sporą ilość. To niekiedy wywołuje w nas poczucie marnowania, dlatego wiele osób zamiast zastanawiać się, gdzie najlepiej wylać olej z frytkownicy, zadają sobie pytanie o to, czy mogą go ponownie wykorzystać.

Takie postępowanie jest niewskazane – aby uniknąć negatywnych konsekwencji dla zdrowia, zawsze należy używać świeżego oleju. W ostateczności można wystygnięty, zużyty tłuszcz przefiltrować, czyli usunąć z niego zanieczyszczenia. Jeśli jednak w trakcie smażenia olej został przepalony lub jeśli na jego powierzchni tworzy się piana, pod żadnym pozorem nie wolno go wykorzystywać ponownie. Podobnie rzecz się ma w przypadku, gdy tłuszcz wydziela nieprzyjemny zapach.

Duże ilości oleju po frytkach – gdzie wyrzucić?

W przypadku lokali gastronomicznych, gdzie zużycie oleju odbywa się na znacznie większą skalę, powyższe sposoby mogą się okazać niewystarczające albo po prostu niewygodne. Najczęściej korzystają one z usług firm zajmujących się odbiorem tego typu odpadów. Wśród nich największym zaufaniem i zainteresowaniem cieszy się Euro Eko Polska (https://euro-eko-polska.pl/).

Dzięki tej firmie wątpliwość co do tego, gdzie wylać olej po smażeniu frytek, znika. Utylizacja zużytego tłuszczu nie przysparza bowiem żadnych problemów. Euro Eko Polska zajmie się tym za nas – niezależnie od tego, jaką część Polski zamieszkujemy. Chęć przekazanie oleju możemy zgłosić wygodnie za pomocą aplikacji o każdej porze dnia i nocy. Dzięki niej ustalimy dogodny dla nas termin odbioru oraz potrzebne nam pojemniki, a w rezultacie zaoszczędzimy sporo czasu.

Co więcej, korzystając z usług firmy, wspieramy środowisko. Ogólnopolski zasięg i atrakcyjne warunki sprawiają, że współpraca z Euro Eko Polska staje się coraz częstszą odpowiedzią na pytanie, gdzie najlepiej wylać olej z frytkownicy.

Olej po frytkach – gdzie wyrzucić? Na to pytanie istnieje kilka dobrych odpowiedzi. Więcej przydatnych lifestylowych porad można znaleźć pod adresem https://noeballoons.pl/.

Zostaw komentarz