Wnętrza

Jak optycznie powiększyć pokój?

Mieszkasz na niewielkim metrażu i szukasz sposobu jak optycznie powiększyć pokój? Bez obaw! Jest co najmniej kilka sprawdzonych trików, które musisz zastosować, aby osiągnąć upragniony cel. Na szczęście nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać.

Im mniej mebli, tym lepiej

Pamiętaj, że utrzymanie zbyt dużej ilości mebli na małej powierzchni nie dobrym pomysłem. Bardzo szybko może dojść do zagracenia pokoju. Duża ilość mebli i przeróżnych przedmiotów przytłacza niewielkie pomieszczenia. Ogranicz elementy wystroju i dekoracji do minimum, a Twoje wnętrze zrobi się przestronne. To jeden z patentów powiększających małe pokoje. Podstawowa zasada to zachowanie umiaru tak, aby nie przesadzić z ilością rzeczy, którymi się otaczasz. Dotyczy to również ozdób na ścianach i tych ustawionych na meblach. Najkorzystniej w niewielkich wnętrzach prezentuje się zabudowa w jednolitym kolorze, najlepiej jasne: białe, szare lub beżowe.

Jak optycznie powiększyć pokój kolorami?

Jeśli zależy Ci na tym, aby pokój wyglądał optycznie na większy niż w rzeczywistości, zdecyduj się na jasne kolory ścian. To sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na przestronniejsze. Uniwersalna jest w tym przypadku biel, ale również odcienie beżu czy szarości. Jasne, pastelowe ściany dobrze spełnią swoje zadanie, jeżeli podłoga w pokoju również będzie jasna. Zbyt ciemna zmniejszy wizualnie przestrzeń. Jeśli jesteś fanem tapet pamiętaj, że w przypadku niewielkich wnętrz trzeba używać ich w ograniczonej ilości. Najlepiej wybrać jedną ścianę lub nawet jedynie jej fragment. Tapeta powinna przedstawiać geometryczne figury, które pozwolą uzyskać trójwymiarowy efekt. Przy małych pomieszczeniach wskazane są też tapety przedstawiające pejzaże, dzięki czemu można uzyskać efekt głębi.

Małe przestrzenie potrzebują luster

Jak powiększyć optycznie pokój? Inwestując w lustro! To rozwiązanie z powodzeniem zastosujesz nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Widząc wnętrze pokoju w lustrze przekonasz się, że wygląda na większe. Efekt wzmocnisz stosując więcej luster np. na dwóch różnych ścianach. Można je zawiesić na ścianach lub ustawić wolnostojące lustra. Jeśli pozwala na to przestrzeń i w pomieszczaniu znajduje się szafa należy je umieścić na drzwiach frontowych. Ten patent można zastosować zarówno w pokoju jak i w holu.

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się jak optycznie powiększyć mieszkanie, zastosuj zaproponowane wskazówki, a efekt końcowy pozytywnie Cię zaskoczy. W niewielkich przestrzeniach tkwi wielki potencjał, i wystarczy go tylko odkryć. Wystarczy pomalować ściany na jasne kolory, rozproszyć źródła światła, zrezygnować z wysokich i topornych mebli, do tego powiesić lustra. Warto też zrezygnować z ciężkich zasłon i markiz, optycznie zmniejszających przestrzeń. Lepiej odkryć okna, a zastosować rolety zewnętrzne lub rolety plisowane na wymiar. Dzięki tym wszystkim zabiegom Twój niewielki pokój będzie wyglądał na dużo większy.

1 Komentarz

Zostaw komentarz