Wnętrza

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim?

Urządzenie domu w stylu skandynawskim będzie znacznie łatwiejsze, gdy skorzystasz z pomocy architekta wnętrz. Nie musisz samodzielnie martwić się o dodatki, które stworzą spójną całość. To nie lada wyzwanie dla każdego, kto nie do końca zna się na takich projektach. Jak urządzić dom w stylu skandynawskim? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie zalety ma nowoczesny dom w stylu skandynawskim? O czym warto pamiętać przy planowaniu aranżacji?

Dom w stylu skandynawskim – projekt

Jeśli skorzystasz z pomocy fachowca, przygotuje on kompleksowy projekt wnętrza domu skandynawskiego. To pierwszy etap, jaki wymaga pełnego zaangażowania i dokładności. Co daje profesjonalny projekt? Przede wszystkim zyskujemy wgląd w to, jak będzie wyglądać wnętrze i co ewentualnie chcielibyśmy poprawić. Wszelkie wątpliwości i pytania warto na bieżąco konsultować ze specjalistą jeszcze przed ostateczną aranżacją wnętrza, co pozwoli uniknąć niedogodności. Domy w stylu skandynawskim aktualnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dom w stylu skandynawskim – wnętrze

W domu urządzonym w stylu skandynawskim ogromne znaczenie mają kolory. Powinny one być stylowe i konsekwentne. Wystrój mieszkania zazwyczaj opiera się na odcieniach beżu, szarości i bieli. Tak dobrane barwy odbijają światło i optycznie powiększają wnętrza. Szaro-białe pomieszczenie z powodzeniem przełamiemy jasnymi pastelami lub ciemnym granatem. Przy urządzaniu domu w stylu skandynawskim łączenie tych kolorów jest niezwykle modne. Nie zapominajmy o tym, że jasne barwy ścian będą współgrały z jasnymi meblami.

Jak urządzić dom w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski cechuje się głównie funkcjonalnością i prostotą. Meble zazwyczaj są drewniane, a aranżacja wnętrza opiera się na praktycznych i wygodnych rozwiązaniach. W domu skandynawskim warto postawić na meble o prostej konstrukcji, bez zbędnych zdobień i wykonane z ekologicznych materiałów. W tym wypadku na uwagę zasługuje drewno, szkło, ceramika, metal i kamień. Plastik raczej nie zaprezentuje się dobrze w takim wnętrzu.

Jeśli chodzi o meble w skandynawskim stylu, są one najczęściej wykonane z białego drewna i wnoszą do wnętrza poczucie lekkości. Nie należy pomijać wyboru podłogi, który powinna być drewniana i jasna. Całość dopełnią duże okna i drewniane blaty. Także dodatki w stylu skandynawskim powinny być tworzone z naturalnych materiałów. Przykładowo mogą być to dekoracyjne lampiony, drewniane wieszaki, proste ramki na zdjęcia, zegary, jasne poduszki, pastelowa ceramika itp. W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć kolorowego szkła.

Warto kupić dekoracyjne wazony, lampki i butelki. Mimo że skandynawska aranżacja zakłada minimalizm koloru i formy, dodatki szklane wprowadzą do wnętrza jeszcze więcej przytulności. Ich zadaniem jest nadanie ostatecznego charakteru każdemu pomieszczeniu w domu.

Domy w stylu skandynawskim już od lat są niezwykle cenione. Architekci wnętrz dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom każdego klienta. To spore udogodnienie dla osób, które nie wiedzą, jak zabrać się za wykończenie wnętrza w stylu skandynawskim. Prostota i funkcjonalność to główne cechy tego trendu.

Zostaw komentarz