Wnętrza

Jak urządzić pokój dziecka?

Wystrój pokoju dla dziecka spędza sen z powiek większości rodziców. Z jednej strony chcieliby stworzyć przestrzeń kolorową, przyjazną i radosną, czyli idealną dla malucha. Jednak z tyłu głowy pojawia się myśl o tym, że pociechy tak szybko rosną. Czy zatem nie lepiej, żeby pomieszczenie zostało zorganizowane na tyle uniwersalnie, by móc łatwo dostosować je do potrzeb nastolatka? Jak urządzić pokój dziecka i nie zatracić się w kiczu, który nie będzie podobał się synowi lub córce w wieku szkolnym? Kierując się kilkoma wskazówkami, zaaranżujesz nastrojowe, funkcjonalne miejsce. W takim pokoju dziecięcym bez trudu wprowadzisz modyfikacje zgodne ze zmianą oczekiwań oraz upodobań Twojej latorośli.

Pokój dziecięcy – na jakie kolory postawić?

Podejście do kwestii kolorystyki pomieszczeń przeznaczonych dla najmłodszych członków rodziny może być dwojakie. Część osób podąża utartym schematem i wybiera jasne, pastelowe odcienie kojarzone z płcią malucha. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dziecka oraz sprawić, by był on spójny z wystrojem całego mieszkania, powinieneś odrzucić konwencjonalne myślenie na rzecz praktycznego podejścia. Paleta barw zastosowana w pokoju dziecięcym może być tożsama z tą, która występuje w pozostałej części domu. Zgaszone szarości czy ciepłe beże to tonacje praktyczne i uniwersalne, co sprawia, że pasują do wielu typów przestrzeni. Gdy zostaną zastosowane w pokoju dziecka, aranżacje warto zindywidualizować za pomocą fantazyjnych tapet bądź dodatków odpowiadających gustowi kilkulatka. Niektórzy wychodzą z założenia, że kolory takie jak granat lub ciemna zieleń są zbyt przytłaczające, by używać ich w pokoju dziecięcym. Nowoczesne aranżacje udowadniają jednak, że nie jest to prawda.

Jak urządzić pokój dziecięcy, by był stylowy i przytulny?

Gdy masz planach stworzenie zgodnego z trendami pokoju dziecięcego, inspiracje znajdziesz na stronach internetowych o tematyce wnętrzarskiej. Liczne podpowiedzi na temat jak zaaranżować pokoik dla dziecka, dotykają kwestii wyznaczenia strefy zabawy, odpowiedniego umiejscowienia biurka, organizacji przestrzeni do nauki czy zakupu mebli dziecięcych. Osiągnięcie efektu przytulności zapewnią konkretne elementy, na przykład puszysty dywan, miękka narzuta na łóżko bądź ozdoby wykonane włóczki, filcu lub naturalnego drewna.

Chcesz wiedzieć, jak urządzić pokój dziecka o niewielkim metrażu? Pamiętaj o funkcjonalnym wyposażeniu, jak składane pojemniki na zabawki oraz wiszące półki. Nie upieraj się przy ciężkich meblach o sporych gabarytach. Urządzając mały pokój dziecka, aranżację należy przemyśleć pod wieloma względami i już na samym początku ustalić, co jest niezbędne, a z czego można zrezygnować. Uczeń musi mieć gdzie przechowywać książki czy przybory szkolne, ale obędzie się bez bujanego fotela bądź sofy. Gdy pożądane jest, by wnętrze nawiązywało do konkretnego stylu, jego charakter najlepiej przemycić za pomocą detali, na przykład tapet i obrazów, jak również designerskich lamp budujących określony klimat.

Zostaw komentarz