Wnętrza

Jak urządzić mieszkanie w bloku?

Właściciele bardzo często zadają sobie pytanie, jak urządzić mieszkanie w bloku, by zachować jego indywidualny styl i jednocześnie wszystko w nim pomieścić. Wbrew pozorom, trzeba włożyć trochę wysiłku, aby w pomysłowy sposób urządzić małe pomieszczenia. Aranżacje niewielkich przestrzeni nie muszą być jednak trudne, ani nudne! Sprawdź, jak w pomysłowy sposób zagospodarować swoją przestrzeń!

Jak pomalować mieszkanie w bloku, by optycznie je powiększyć?

Urządzanie mieszkania oczywiście powinniśmy zacząć od podstaw, czyli od malowania. Istnieje wiele sposobów, aby w łatwo, przy pomocy stonowanych kolorów, powiększyć optycznie małe pomieszczenia w bloku. Aranżacje wymagają od nas wyboru odpowiednich barw jasnych, nieprzytłaczających wnętrza. Barwy pastelowe, białe bądź kremowe pozwolą nam na zabawę światłem i sprawią, że nawet mały pokój będzie wydawać się większy. Sufit należy pomalować wówczas takim samym kolorem, ewentualnie o ton lub dwa jaśniejszym, zachowując dzięki temu spójność i tworząc wrażenie wizualnie większego wnętrza. Ciekawym sposobem w przypadku niskich pomieszczeń jest pomalowanie sufitu i dziesięciocentymetrowego paska tuż przy nim tym samym kolorem. Pionowe pasy lub wzory także będą pomocne podczas wizualnego powiększania mieszkania i sprawią, że malowane pomieszczenie wyda nam się wyższe. 

Jak umeblować mieszkanie w bloku, by zyskać trochę miejsca?

Podczas meblowania mieszkania w bloku powinniśmy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także funkcjonalnymi. W takim razie jak urządzić małe mieszkanie? Po pierwsze, nie powinniśmy inwestować w masywne, przytłaczające meble i zbyt wiele ozdób. Owszem, każdemu zależy na przytulnym mieszkaniu, jednak w przypadku małych pomieszczeń, bardzo łatwo sprawić, aby wydawały się one „zagracone”. Po drugie, zasada ograniczania niepotrzebnych rzeczy pozwala nam nie tylko na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, ale także podpowiada, jak tanio urządzić mieszkanie w bloku. Zamiast dużych regałów na książki, zainwestuj w proste, wiszące półki. Zamiast ogromnej szafy zdecyduj się na głęboką i pojemną komodę. Nie zajmuj wolnej przestrzeni dodatkami, które nie są w żadnym stopniu funkcjonalne! Postaw na jakość, nie na ilość!

Niewielkie mieszkanie w bloku – jak urządzić mały salon?

Urządzenie salonu to nie lada wyzwanie, jeśli posiadamy małe mieszkanie w bloku. Aranżacja takich pomieszczeń mogą być jednak ciekawe, jeśli tylko będziemy mieć na nie odpowiedni pomysł. W niewielkim mieszkaniu idealnie sprawdzi się styl minimalistyczny lub skandynawski, w którym na pierwszym miejscu stawiamy wygodę. Wygodna kanapa i prosty, elegancki stolik wystarczą, aby w komfortowych warunkach spędzać czas lub przyjmować gości. Telewizor nie musi stać na kolejnej zbędnej szafce, na ścianie może prezentować się równie efektownie, a miejsce dodatkowych ozdób mogą zastąpić zielone rośliny, ocieplających urządzane wnętrze i wprowadzających do małego mieszkania odrobinę świeżości.

1 Komentarz

Zostaw komentarz