Ogród

Aranżacja strefy fitness w ogrodzie. Porady i inspiracje

Obecnie wiele osób większość swoich dni spędza w pozycji siedzącej, zazwyczaj w tym samym czasie wpatrując się w ekran monitora. W konsekwencji niedawnych wydarzeń związanych z szalejącą pandemią koronawirusa wiele firm pozwoliło swoim pracownikom na pracę zdalną.  Być może właśnie Ty jesteś osobą, która przez osiem godzin dziennie siedzi przed komputerem, wykonując swoje obowiązki zawodowe. Lubisz swój dom, ale jesteś oprócz tego szczęśliwym posiadaczem ogrodu? Być może rozważałeś aranżację strefy fitness w ogrodzie?

Odpowiednia ilość wysiłku fizycznego jest niezwykle ważna dla Twojego samopoczucia oraz stanu zdrowia. Bardzo dobrze, jeżeli aktywność fizyczną możesz podejmować na zewnątrz. Dzięki temu w trakcie wysiłku fizycznego będziesz miał okazję cieszyć się świeżym powietrzem, a także naturalnym światłem słonecznym. 

Aranżacja strefy fitness w ogrodzie – od czego zacząć?

Zanim dowiesz się jak ćwiczyć w ogrodzie – dobrze byś wiedział jakie produkty kupić, aby uprawianie sportu na świeżym powietrzu miało sens. Na rynku znajduje się wiele akcesoriów i przyrządów służących do ćwiczenia, więc niektórym osobom trudno jest się zdecydować na właściwy zakup. Zastanów się przede wszystkim jakie aktywności fizyczne sprawiają Ci radość, by nie zakupić oprzyrządowania, które następnie będzie się kurzyło. 

Siłownia w ogrodzie spokojnie może się składać wyłącznie z przyrządów takich jak hantle, skakanka czy gumy do rozciągania, które umieścisz w skrzyni odpornej na negatywny wpływ deszczu oraz innych czynników atmosferycznych. Jeżeli jednak interesuje Cię aranżacja strefy fitness w ogrodzie, która będzie pozwalała na każdy rodzaj ćwiczeń – wtedy warto wyposażyć się w nieco większą ilość przyrządów. 

Jeżeli masz wystarczająco duży ogród to pomieści on wszystkie akcesoria do ćwiczeń jakie mogą Ci się zamarzyć. Jednak w przypadku mniejszych przestrzeni warto wyposażyć się chociażby w rower stacjonarny, który możesz ustawić pod specjalnie przygotowaną do tego wiatą. 

Jak ćwiczyć w ogrodzie we właściwy sposób?

Siłownia w ogrodzie może składać się chociażby z ławeczki i sztangi – dzięki temu będziesz miał okazję na ćwiczenie górnych partii swojej sylwetki w otoczeniu roślin, a także mając nieustanny dostęp do świeżego powietrza. Sportowy sprzęt do ogrodu charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a także zazwyczaj jest odporny na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, takich jak pył czy deszcz. Ciekawym rozwiązaniem może być także montaż specjalnej drabinki lub drążka, który pozwoli Ci na podciąganie się, a także inne treningi gdzie wykorzystuje się ciężar własnego ciała. 

Jeżeli na co dzień nie uprawiasz sportu – warto byś swoje plany dotyczące aranżacji strefy fitness w ogrodzie skonsultował z kimś kto się na tym zna. W innym wypadku możesz narazić się na ewentualne urazy lub stworzenie przestrzeni mało funkcjonalnej. Siłownia w ogrodzie jest osiągalna dla każdej osoby, która pragnie stworzyć taką przestrzeń w sąsiedztwie swojego domu. 

1 Komentarz

Zostaw komentarz