Technologia

Jak zabezpieczyć telefon przed wodą?

Każdy powinien dbać o swój telefon oraz unikać sytuacji, w których mógłby on ulec zniszczeniu. Jednym z najgorszych możliwych sposobów na uszkodzenie Twojego mobilnego urządzenia jest zalanie go. Może to nastąpić niespodziewanie. Przykładowo wyobraź sobie, że Twój telefon leży na stole, podczas gdy przewraca się butelka wody. Chwila nieuwagi i telefon nadaje się tylko i włącznie do naprawy. Gorsze od tego może być tylko upuszczenie telefonu w zbiorniku wodnym. Jeśli przytrafił Ci się podobny problem lub chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć telefon przed wodą to trafiłeś idealnie. W tym artykule dowiesz się jakie akcesoria komórkowe pozwolą Ci uchronić telefon przed wodą. Głównie skupimy się na wodoodpornych etui na telefon.

1. Spróbuj ograniczyć używanie telefonu obok zbiorników wodnych

Zbiorniki wodne to pułapki na urządzenia elektroniczne. Jeden zły ruch i możemy pożegnać się z naszą zabawką na dobre. Aby uniknąć jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji w wodzie, po prostu nie zabieraj do niej telefonu. Może wydawać się to ciężkie, ponieważ chęć zrobienia sobie zdjęcia ze znajomymi czasem bywa silniejsza od Ciebie, ale naprawdę warto spróbować. Jeśli chcesz się do tego przekonać, pomyśl jakie negatywne skutki może za sobą nieść zniszczenie telefonu poprzez jego zalanie. Największym problemem będzie koszt naprawy, która w dzisiejszych czasach naprawdę nie jest tania. Następnie weź pod uwagę, jak długo będziesz musiał czekać, aby Twoje urządzenie wróciło do pełnej sprawności. Może to potrwać nawet do kilku tygodni! Zatem, czy warto zabierać ze sobą telefon do basenu, żeby na chwilkę się zabawić? Oczywiście, że nie!

2. Wyposaż się w etui wodoodporne do telefonu

Jeśli chcesz zabezpieczyć telefon przed przypadkowym zalaniem, zachlapaniem lub mokrymi palcami, rozważ zabezpieczenie go wodoodpornym etui. Warto rozejrzeć się za okazjami, takimi jak etui do modelu Samsung A21s w dobrej cenie. Etui wodoodporne pozwalają na łatwe korzystanie z telefonu i chronią go przed krótkotrwałym zanurzeniem i zachlapaniem. Niektóre posiadają tak niezwykłe właściwości, że pozwalają nawet na unoszenie się telefonu na wodzie. Owszem chroni to Twoje urządzenie przed przeniknięciem wody do poszczególnych części, ale może lepiej nie ryzykować, aż do tego stopnia. Pot jest często pomijanym źródłem uszkodzeń urządzenia przez wodę. Jeśli podczas treningu masz telefon w kieszeni lub w specjalnej opasce przypiętej do ramienia, upewnij się, że etui lub opaska, której używasz, są wodoodporne. Może dzięki temu, także unikniesz niepotrzebnych kosztów związanych z naprawą telefonu.

3. Użyj powłoki hydrofobowej na Twoim telefonie

Powłoka hydrofobowa to powłoka, którą można nałożyć na wnętrze telefonu, aby chronić elementy elektroniczne przed uszkodzeniem przez wodę. Powłokę hydrofobową można nałożyć w ciągu około pięciu minut u specjalisty lub w autoryzowanym sklepie gdzie zakupiłeś telefon. Warstwa ta sprawia, że telefon jest wodoodporny i może zapobiegać uszkodzeniom spowodowanym przypadkowym zalaniem, czy zanurzeniem się telefonu w wodzie. Należy pamiętać, że niektóre telefony mają wbudowane nanopowłoki i inne metody wodoodporności.

4. Wypróbuj smartskin

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów smartskinów dla telefonów. Jest to dwuwarstwowa termoplastyczna poliuretanowa powłoka, którą można naciągnąć na telefon i uszczelnić jego porty. Smartskin chroni telefony komórkowe przed wodą, brudem, kurzem i innymi cząsteczkami. Nie jest to drogie akcesorium, a nawet można rzec, że występuje on w dość przystępnej cenie jak na tak profesjonalny i skuteczny sposób ochrony Twojego telefonu.

Podsumowanie

Woda i elektronika nie idą ze sobą w parze. Jeśli szukasz ciekawych rozwiązań na zachowanie urządzenia mobilnego w dobrej kondycji podczas kontaktu z wodą, to przeanalizuj jeszcze raz powyższe punkty. Być może, któryś z nich uratuje Twój sprzęt. Pamiętaj, aby dbać o swój telefon i trzymać go z dala od wilgoci, bo w przeciwnym razie możesz się nim już nie nacieszyć i narazić się na wysokie koszty naprawy.

Zostaw komentarz