Budowa

Jak zbudować dom z kontenerów?

Dom z kontenerów to zdobywający popularność trend, dzięki któremu będziemy w stanie wcielić w życie nasze innowacyjne pomysły i rozwiązania. Dbałość o środowisko, zmniejszenie kosztów utrzymania, minimalizm w połączeniu z unikatowym, nowoczesnym stylem to tylko niektóre zalety związane z posiadaniem domu z kontenerów w Polsce. Mieszkanie z kontenera to innowacyjne rozwiązanie, na które decyduje się każdego roku coraz większa liczba Polek i Polaków.

Dom z kontenerów, co jest potrzebne do jego stworzenia?

Jak zrobić dom z kontenerów? Odpowiedź na to pytanie jest dosyć prosta. Domy modułowe z powodzeniem mogą być budowane z ekologicznych elementów, jakie stanowią stalowe kontenery transportowe. Z odpowiedniej liczby gotowych modułów, dostarczanych na miejsce budowy przez ciężarówki, powstają oryginalne konstrukcje. Oczywiście, wcześniej potrzebny jest projekt domu z kontenerów, jednak w przypadku budowy tego typu budynków czas potrzebny na realizację i postawienie domu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku tradycyjnych fundamentów. Kontenery można w łatwy sposób łączyć ze sobą, tworząc unikatowe konstrukcje. Odpowiednie warunki termiczne uzyskasz, stosując izolację ścian oraz dachu, dzięki zastosowaniu materiałów poliuretanowych. Wybór odpowiedniej lokalizacji i podłączenie instalacji sprawiają, że dom kontenerowy będzie budyniem w pełni dostosowanym do twoich potrzeb.

Dlaczego warto postawić na domy z kontenerów ? 

Postawienie tego typu domu zajmuje znacznie mniej czasu w porównaniu z betonowymi fundamentami. Dzięki ekologicznym kontenerom konstrukcję można wznieść nawet w przeciągu kilku tygodni, podczas gdy budowa tradycyjnego budynku mogłaby zająć nawet do kilku miesięcy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy szybko przejść przez proces budowy i użytkować przestrzeń mieszkalną w krótkim odstępie czasu pomiędzy planem a jego realizacją.

Kontenery mieszkalne to także niska cena budowy oraz ograniczenie kosztów związanych z późniejszym użytkowaniem. W zależności od realizowanego projektu, tego typu domy mogą kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Domy z kontenerów cieszą się wyjątkową mobilnością oraz ergonomicznością. Tego typu rozwiązanie pozwala w łatwy sposób tworzyć przybudówki oraz domontować poszczególne części postawionego domu.

Korzystając z rozwiązania, jakim są domy kontenerowe, możemy w łatwy sposób zmieniać ich lokalizację, zależnie od indywidualnych potrzeb naszych klientów. Poszczególne elementy można szybko przetransportować z miejsca na miejsce. Domy z kontenerów nie wymagają wykorzystania kosztownych i czasami trudno dostępnych materiałów budowlanych. Chcąc postawić na komfortowe i wygodne miejsce do mieszkania, rozważ opcję domu mobilnego z kontenerów, który zapewni nowoczesną architekturę mieszkaniową w wyjątkowym stylu. Jeżeli cenisz sobie komfort mieszkania i elastyczność odpowiedni projekt modułowego mieszkania kontenerowego może się okazać wyjściem idealnie dostosowanym do twoich wymagań.

1 Komentarz

Zostaw komentarz