Wnętrza

Mycie okien octem – czy jest skuteczne?

Ocet to jeden z najpopularniejszych środków, którym można zastąpić chemiczne środki sprzątające. Dobrze nadaje się do czyszczenia umywalek czy pryszniców. Ocet usuwa zacieki i nieestetyczne plamy, pozostawiając czyszczone powierzchnie czyste i lśniące. Czy jednak jest to odpowiedni środek do mycia okien? Okazuje się, że tak. Efekty mycia okien octem mogą Cię zaskoczyć.

Mycie okien octem – czy może być skuteczne?

Mycie szyb octem to sposób na czyste okna, który stosuje coraz więcej osób. To tania, skuteczna i łatwa metoda, aby szybko pozbyć się zanieczyszczeń z szyb. Ocet bardzo dobrze sprawdza się podczas sprzątania. Można umyć nim wiele powierzchni, najczęściej stosowany jest w kuchni oraz łazience. Wystarczy jedynie zaaplikować odpowiednią jego ilość na powierzchnię, odczekać chwilę, a następnie zmyć go za pomocą gąbki. Ocet usuwa nie tylko kamień, ale także kurz oraz zacieki z mydła. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że jest to sposób ekologiczny. Jednak jak myć okna octem? Jaki efekt można uzyskać?

Jak czyścić okna za pomocą octu?

Mycie okien wodą z octem to prosty sposób na usuwanie zanieczyszczeń. Należy rozpocząć od przygotowania odpowiedniej mieszanki. W tym celu należy połączyć ciepłą wodę i ocet, w proporcji wynoszącej 1:1. Dzięki ciepłej wodzie czyszczące działanie octu zostanie wzmocnione. Niektórym może przeszkadzać intensywny zapach. Aby nieco go zniwelować, warto dodać do mieszanki kilka kropel soku z cytryny. Jak myć okna octem? Aby zapewnić sobie wygodę i skuteczność, należy zaopatrzyć się w butelkę wyposażoną w spryskiwacz. Takie buteleczki można kupić w większości supermarketów. Mycie okien octem będzie najbardziej efektywne, jeśli użyje się do tego ściereczki z mikrofibry.  Aby uniknąć nieestetycznych smug, okna należy czyścić w momencie, gdy na dworze panuje około 20 stopni Celsjusza. Mycie okien za pomocą octu odbywa się tak samo, jak za pomocą środków chemicznych. Mieszankę należy zaaplikować na szybę, a czyszczenia dokonać za pomocą ściereczki wykonanej z mikrofibry.

Podsumowanie

Ocet do mycia szyb to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia można usunąć w łatwy i szybki sposób. Mikstura powinna składać się z ciepłej wody i octu, w proporcjach 1:1. Mieszankę należy wlać do butelki ze spryskiwaczem, a następnie zaaplikować na szybę. Do czyszczenia najlepiej użyć ściereczki wykonanej z mikrofibry. Smugi to coś, czego nikt nie chce widzieć na swoich szybach – aby ich uniknąć, czyszczenie okien powinno odbywać się, gdy na dworze panuje około 20 stopni Celsjusza. Ocet jest bardzo skutecznym oraz ekologicznym sposobem na piękne, czyste okna bez nieestetycznych zacieków. Jeśli przeszkadza Ci zbyt intensywny zapach mikstury z octu, dodaj do niej kilka kropelek soku z cytryny. To jeden z najlepszych sposobów na niwelowanie nieprzyjemnego, octowego zapachu. Ocet warto zastosować także w czyszczeniu mikrofalówki, usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z lodówki, sprzątaniu powierzchni w łazience oraz kuchni.

1 Komentarz

Zostaw komentarz