Budowa

Wyciszenie mieszkania – jak odciąć się od hałasu?

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe bardzo często pojawiają się w Polsce. W większości dużych polskich miast powstają projekty przyciągających uwagę miejsc zamieszkania. Cieszą się popularnością i bardzo szybko zyskują nowych lokatorów. Przenoszący się ze starego budownictwa, zostawiają po sobie miejsce w poprzednim mieszkaniu, bardzo szybko znajdując nowego właściciela. Współczesne budownictwo ze starszym łączy jednak konieczność koegzystencji z sąsiadami, którzy najczęściej są hałaśliwi. I w tym przypadku nie ma większego znaczenia, czy mieszkasz w starym budynku, czy w zupełnie nowym.

Każda ściana przepuszcza odgłosy z lokum obok Twojego. Jeśli masz dobrych i uprzejmych sąsiadów, to mieszkanie obok nich będzie przyjemnością. Jeżeli jednak Twoi sąsiedzi włączają na przykład głośną muzykę, i to niekoniecznie w godzinach, w których można jej słuchać, to czy oprócz rozmowy z nimi jest sposób na to, aby pozbyć się hałasów dochodzących z ich mieszkania? Na szczęście tak. Najlepszym sposobem będzie po prostu odpowiednia izolacja. Dobrze przeprowadzone wyciszanie mieszkania od sąsiadów, pozwala na skuteczne pozbycie się wszelkich dodatkowych dźwięków.

Skuteczne sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku

A zatem jak tego dokonać przy pomocy „domowych sposobów”? W niektórych przypadkach nie trzeba od razu zabierać się za remont, aby przy jego pomocy skutecznie wyciszyć mieszkanie. Istnieją bowiem metody, dzięki którym bez wysiłku możemy pozbyć się uciążliwych hałasów. Jeśli na przykład dochodzą z mieszkania, które jest piętro niżej, to wystarczy kupić dobry jakościowo dywan. Istnieje bardzo duża szansa na to, że takie rozwiązanie zniweluje dźwięki.

Jeśli sąsiad nadużywa Twojej cierpliwości i mieszka obok Ciebie, to warto spróbować z obrazami i półkami. Powieszenie ich na ścianie równie skutecznie może wpłynąć na zmniejszenie hałasu. Przechodząc do metod, które wymagać będą interwencji robotników, to jedną z nich może być wyciszenie mieszkania korkiem. Na czym polega ten sposób? Podczas remontu warto zainteresować się płytami korkowymi. Ułożone na ścianie mogą obniżyć hasał nawet o 59db. Zamiast dywanu, jeżeli zależy Ci na jeszcze skuteczniejszym sposobie walki z hałasem, warto zainwestować w podkład podłogowy, który montuje się przed założeniem paneli. Rozwiązaniem dla ścian będzie natomiast płyta wypełniona wełną mineralną. Ten sposób działa jak ekran dźwiękoszczelny.

Na koniec równie istotne pytanie: ile kosztuje wyciszenie mieszkania? Wszystko zależy oczywiście do tego, jaki sposób wybierzesz, i czy zdecydujesz się na niego w trakcie trwającego remontu, czy specjalnie na przykład dla zamontowania płyty wypełnionej wełną mineralną rozpoczniesz nowy remont. 

1 Komentarz

Zostaw komentarz