Wnętrza

Butelkowa zieleń na ścianach i w dodatkach – aranżacje

Już od dłuższego czasu butelkowa zieleń cieszy się niezwykłą popularnością i zdaje się, że tak szybko nie wyjdzie z mody. Kolor ten jest spotykany coraz częściej nie tylko na ubraniach, ale również przy projektowaniu wnętrz. Bardzo modne są ściany i dodatki w kolorze butelkowej zieleni. Jak dobierać akcesoria? Jakie meble pasują do ścian w tym kolorze?

Butelkowa zieleń – czym jest i jaki nastrój wprowadza?

Jest to ciemna zieleń w dość chłodnym odcieniu. Przez wiele osób jest uznawany za najszlachetniejszy odcień. Określany jest jako kolor tajemniczy, ale także elegancki czy uspokajający. Kiedyś dominował głównie w pałacach i luksusowych rezydencjach, dlatego często kojarzony jest z przepychem lub dostatkiem. Butelkowa zieleń stawiana była na podobnym poziomie co purpura, która była zarezerwowana dla królów. Dlatego też butelkowa zieleń uznawana jest za barwę bardzo dystyngowaną i szlachetną. Jednak jest to kolor uniwersalny, który odpowiednio dopasowany może tworzyć atmosferę zarówno bardzo elegancką i wyszukaną, jak i nieco prostszą i bardziej minimalistyczną.

Jak łączyć butelkową zieleń?

Butelkowa zieleń na pierwszy rzut oka wydaje się dość trudnym kolorem, który ciężko wpasować do reszty aranżacji. Prawda jest taka, że wiele barw pasuje do butelkowej zieleni. Mogą to być zarówno stonowane barwy, jak i te nieco bardziej odważne. Więc jaki kolor pasuje do butelkowej zieleni? Na pewno sprawdzą się tutaj klasyczne kolory, czyli czarny, szary, biały, brązowy, a także granatowy. W przypadku wnętrz wiele osób decyduje się na połączenie typu jedna ściana – butelkowa zieleń, pozostałe w innym kolorze, np. białym. Dzięki temu pomieszczenie będzie prezentować się o wiele ciekawiej, a w niektórych przypadkach może także wyglądać na bardziej przestronne. Osoby, które szukają nieco bardziej odważnych rozwiązań, mogą zdecydować się na inne kolory, np. jasnoróżowy, musztardowy czy czerwony. Takie połączenia będą przyciągać uwagę i sprawdzą się idealnie u osób, które poszukują innowacji i nie przepadają za konwencjonalnymi rozwiązaniami.

Butelkowa zieleń – aranżacje

Ostatnio bardzo łatwo znaleźć meble czy dodatki w kolorze butelkowej zieleni. Kolor jest niesamowicie modny i zostanie z nami na bardzo długi czas, więc warto zaopatrzyć się w rzeczy w tym odcieniu. Akcesoria, dodatki czy cały pokój – butelkowa zieleń rządzi w tym sezonie. Więc na jakie połączenie najlepiej jest się zdecydować? Odcień na ścianie plus kolorowe dodatki czy akcesoria w kolorze butelkowej zieleni? Wszystko zależy od Ciebie, jednak warto mieć na uwadze kilka spraw.

Butelkowa zieleń to kolor dystyngowany i bardzo elegancki, więc nie sprawdzi się z krzykliwymi i rażącymi odcieniami. Takie połączenie mogłoby wyglądać nieco kiczowato. Lepiej także unikać połączeń zbyt wielu kolorów. Połączenie butelkowej zieleni z trzema czy czterema innymi kolorami będzie się prezentować dużo lepiej, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na taki wariant na ścianie np. w salonie czy gabinecie. Zbyt wiele kolorów mogłoby wyglądać nieco infantylnie. Butelkowa zieleń na ścianie będzie się idealnie komponować z ciemnobrązowymi, czarnymi, a także białymi meblami. Jeśli chodzi o akcesoria – tutaj masz większe pole do popisu. Jasnoróżowe dodatki nieco ożywią wnętrze, ale nie będą sprawiać, że pokój będzie się prezentował dziecinnie, a całość nie będzie wyglądać krzykliwie.

1 Komentarz

Zostaw komentarz