Wnętrza

Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Gotowy zestaw modułowy czy kuchnia na wymiar? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują aranżację swojej kuchni. Coraz więcej decyduje się właśnie na to drugie rozwiązanie. Nie możne to dziwić. Decyzja o kuchni na wymiar pozwala urządzić to pomieszczenie idealnie w taki sposób, jakiego się oczekuje. Przed dokonaniem zamówienia warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o tym rozwiązaniu. Przede wszystkim istotne jest to, ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Zalety kuchni na wymiar

Zamówienie kuchni na wymiar wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim jest to możliwość idealnego dopasowania zabudowy do wnętrza pomieszczenia. Wszystko bowiem zaczyna się od dopasowania przez projektanta mebli do panujących w pomieszczeniu warunków. Dopiero potem produkowane są konkretne elementy. Dzięki temu są one idealnie dopasowane pod konkretne wymiary. Poza tym kuchnia na wymiar wiąże się z lepszym wykorzystaniem przestrzeni. Możliwe jest tu bowiem ich rozmieszczenie wedle własnych potrzeb i oczekiwań. Nie można zapomnieć również o kwestii designu mebli. Ich wygląd także można dopasować do własnych potrzeb.

Ceny kuchni na wymiar

Na koszty kuchni na wymiar wpływ mają dwa główne czynniki. Pierwszym z nich jest projekt. Pamiętać trzeba, aby wykonanie zlecić doświadczonemu w tym zakresie projektantowi. To oczywiście wiąże się z konkretnym kosztem, ale będzie się miało wówczas pewność, że przygotowany został prawidłowo. Cena projektu uzależniona jest przede wszystkim od metrażu. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na cenę jest koszt samych mebli. Przyjąć można, że należność wykonania mebli kuchennych na wymiar z płyty MDF to kilkaset złotych za metr bieżący. Oczywiście kwota ta może być wyższa, jeśli wybierze się lepszej jakości materiał, jak np. drewno. Trzeba jednak przyznać, że cena kuchni na wymiar jest niższa niż cena kuchni w zabudowie.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kuchnię na wymiar?

Decydując się na kuchnie na wymiar, uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Na pewno ważny jest wybór odpowiedniego wykonawcy. Jeśli chce się, aby prezentowała się świetnie, to wybierając wykonawcę, na pewno nie powinno się kierować ceną. Bardzo istotny jest również dobór materiałów. Najtańsze rozwiązanie to laminat. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to materiał zbyt trwały. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą płyty MDF pokryte warstwą lakieru. To rozwiązanie droższe, ale o wiele trwalsze. Uwagę zwrócić należy również na kwestię przystosowania pomieszczenia. Mowa tu o tym, aby w miejscach, w których projekt zakłada umiejscowienie urządzeń AGD, na pewno znajdowała się odpowiednia instalacja.

Ceny kuchni na wymiar mogą być zróżnicowane. Jak widać, wpływ ma na to wiele czynników. Śmiało można jednak powiedzieć, że jest to bardzo dobry pomysł na to, aby mieć kuchnię idealnie dopasowaną pod kątem wyglądu i funkcjonalności do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Poniesiony koszt z pewnością zrekompensuje fakt jak najlepszego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

1 Komentarz

Zostaw komentarz