Wnętrza

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Nowoczesny wystrój salonu charakteryzuje się zachowaniem idealnej równowagi pomiędzy właściwościami estetycznymi i funkcjonalnymi. Chęć osiągnięcia konkretnego efektu wizualnego nigdy nie powinna przysłaniać faktu, że salon jest pomieszczeniem o konkretnym przeznaczeniu. Przyjmuje się w nim gości, a więc pełni rolę reprezentacyjną, która nie ogranicza się tylko do walorów dostępnych wzrokowi. W nowocześnie urządzonym salonie bez trudu można zorganizować uroczystą kolację dla rodziny lub poczęstować przyjaciół pyszną kawą. Jest to wykonalne dzięki określonemu wyposażeniu i sprawdzonym rozwiązaniom z zakresu aranżacji wnętrz.

Jakie meble znajdują się w nowoczesnych salonach?

Modny obecnie minimalizm zakłada, że w tych pokojach, w których jest to osiągalne, powinno się pozostawić jak najwięcej wolnej przestrzeni, a także wybierać kolorystykę optycznie powiększającą rozmiar pomieszczenia. Jeśli więc zastanawiasz się, jak urządzić salon nowocześnie, kluczem do sukcesu będzie ograniczenie liczby mebli i wybór jasnych, pełnych świeżości barw. Na uwagę na pewno zasługują praktyczne, rozkładane sofy. Dwuosobowy model z funkcją spania będzie strzałem w dziesiątkę, gdy w Twoim lokum nie ma pokoju gościnnego z osobnym łóżkiem.

Jak najbardziej słuszne jest założenie, że nowoczesne wnętrze salonu powinien uzupełnić stolik kawowy. Rytuał picia gorących napojów dla wielu osób oznacza relaks i odpoczynek, dlatego mebel ten stanowi niezbędny element wyposażenia. Nie zastąpi on oczywiście tradycyjnego stołu, zwłaszcza jeżeli planujesz połączyć przestrzeń wypoczynkową z jadalnią. Wybierając nowoczesne dodatki do salonu, warto rozejrzeć się za ciekawymi plakatami, oryginalnymi lampami i ozdobami pasującymi do charakteru przewidzianego dla tego pomieszczenia. W przypadku decyzji o urządzaniu salonu w stylu nowoczesnym aranżacje pochodzące z kolorowych magazynów o tematyce meblowej często stają się nie tyle inspiracją, ile celem samym w sobie. To z kolei oznacza konieczność zakupu nietuzinkowych ozdób.

Rustykalny czy loftowy –  jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Trendy wnętrzarskie są na tyle urozmaicone, że każdy jest w stanie znaleźć typ wystroju odpowiadający jego osobistym preferencjom. Rustykalne wnętrza emanują ciepłem, przytulnością i prostotą. Spora część rodzin będących na etapie planowania układu oraz dekoracji mieszkania, właśnie te cechy utożsamia z nowoczesnym wystrojem salonu. Na przeciwległym biegunie znajdują się zwolennicy ascetycznego, surowego klimatu, którym wyróżniają się przestrzenie loftowe. Pragnąc stworzyć nowocześnie urządzony salon, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka stylistyka jest bliższa Twoim upodobaniom. Następnie wybieraj meble, dodatki i akcesoria, mając na uwadze, że im bardziej konsekwentna selekcja, tym lepszy rezultat końcowy. Posiadaczom niewielkich mieszkań w centrum miast łatwiej będzie stworzyć nowoczesne wnętrze salonu inspirowane stylem industrialnym. Z kolei z charakterem domostw zbudowanych w wiejskiej okolicy doskonale komponuje się sielskość znamienna dla rustykalnych aranżacji.

Zostaw komentarz