Wnętrza

Pomysł na przedpokój w bloku

Czasy, kiedy większość społeczeństwa posiadała w swoich mieszkaniach takie same meblościanki, stoły i krzesła, odeszły już dawno do lamusa. Dziś wybór mebli jest tak duży, że ciężko jest spotkać u swoich znajomych lub rodziny podobny wystrój wnętrz, jaki zastosowaliśmy w swoich czterech kątach. Bycie oryginalnym to jeden plus. Warto jednak pamiętać jeszcze o funkcjonalności, która również na przestrzeni lat mocno się rozwinęła. Małe powierzchnie w blokach mogą być bardzo ciekawie zaprojektowane, spełniając jednocześnie swoją funkcję i ładnie wyglądając.
Bardzo dobrym tego przykładem jest przedpokój w bloku. Pomieszczenie, które w wielu małych mieszkaniach możne być wręcz jego wizytówką. Dzieje się tak z prostego powodu. Wszyscy goście, którzy odwiedzają nas w mieszkaniu, muszą w pierwszej kolejności wejść właśnie do przedpokoju. Im ładniej on wygląda, tym większe wrażenie możemy wywrzeć na odwiedzających nas osobach. Nie samymi pochwałami człowiek jednak żyje, prawda? Nowoczesny przedpokój musi spełniać również funkcjonalną rolę, a można to osiągnąć właśnie dzięki praktycznym meblom i ciekawym rozwiązaniom architektonicznym. Zastanawiasz się pewnie, jak tego dokonać? Poniżej znajdziesz kilka przydanych rad, które sprawią, że Twój przedpokój w bloku będzie z jednej strony wizytówką Twojego mieszkania, a z drugiej przydatnym pomieszczeniem, w którym będziesz mógł schować swoje buty lub kurtki.

Nowoczesny przedpokój w bloku – czy to możliwe? 

Jeżeli Twój przedpokój posiada małą powierzchnię do zagospodarowania, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie montaż dużego lustra. Taki zabieg nie dość, że pozwoli Ci na przeglądanie się w nim przed wyjściem z domu, to jeszcze optycznie powiększy całe pomieszczenie. Podobny efekt wizualny można osiągnąć, stosując tapety przestrzenne, które dzięki swoim wzorom również mogą wpłynąć na jego wygląd. Najlepsza i chyba jedyna polecana przez fachowców zabudowa przedpokoju w bloku to taka, którą można wykonać na wymiar. Gotowe meble to już przeszłość. Dziś, aby osiągnąć maksymalne korzyści przestrzenne i wizualne, należy korzystać tylko z usług fachowców, którzy zajmują się produkcją mebli na zamówienie. Najlepsi producenci potrafią za jednym zamachem połączyć dwie rzeczy, o których zostało już wspomniane powyżej: połączenie lustra z szafą. Tego typu zabudowa w przedpokoju w bloku jest zresztą najczęściej stosowana właśnie ze względu na te dwa aspekty.

Przedpokój w bloku – jakie kolory wybrać?

Kolejny ciekawy pomysł na przedpokój to zabawa z kolorami ścian. Stosując jasne barwy, można optycznie wygrać kilka metrów. Tak właśnie na naszą podświadomość działają jasne kolory. Ciemniejsze odcienie to z kolei sposób na optyczne poszerzenie przedpokoju. Jeżeli masz możliwość, to w małym pomieszczeniu warto zastosować oświetlenie ledowe. Taki krok zapewni Ci światło oraz pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca, jeżeli chodzi o sufit. Tego typu oświetlenie można połączyć również z lustrami bądź lakierowanymi meblami. Odbijające się światło z całą pewnością wywoła na twarzach Twoich gości pozytywne zaskoczenie. 

1 Komentarz

Zostaw komentarz