Wnętrza

Style wnętrz – poznaj style urządzania mieszkania

Każdy pragnie mieszkać w mieszkaniu, które jest wygodne i komfortowe. Oczywiście równie ważne jest to, aby prezentowało się estetycznie. Aby wszystko to było możliwe, powinno zostać we właściwy sposób zaaranżowane i urządzone. To można zrobić na wiele sposobów. Duże znaczenie ma tu indywidualny gust. Są jednak takie style w architekturze wnętrz, które od lat cieszą się ogromną popularnością. W jaki zatem sposób można zaaranżować swoje mieszkanie?

Styl skandynawski

Styl skandynawski przede wszystkim charakteryzuje się odcieniami bieli, która rozjaśnia i ociepla wystrój pomieszczenia. Dlatego też na pewno zauważy się białe ściany, podłogi i meble. Jeśli chodzi o materiały, z których wykonane są szafy i inne elementy to jest to przede wszystkim naturalne drewno. Stosowane są również takie surowce naturalne, jak len, juta czy kamień. Styl skandynawski to głównie prostota i naturalność.

Styl nowoczesny

Jak wspomniano, style w aranżacji wnętrz są różne. Wśród nich dużą popularnością cieszy się także wariant nowoczesny. W tym przypadku dominuje przede wszystkim otwarta przestrzeń. Często mówi się, że stylistyka wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej”. Mieszkanie urządzone w tym stylu charakteryzuje się głównie funkcjonalnością. Oba warianty we wnętrzach różni materiał, z którego wykonane są meble. Styl nowoczesny charakteryzuje się zabudową ze szkła, stali, betonu i tworzyw sztucznych.

Styl glamour

Style wykończenia wnętrz mogą być naprawdę ciekawe. Takim jest z pewnością glamour. Często identyfikuje się z bogactwem i przepychem. Co zatem musi znaleźć się w mieszkaniu urządzonym w tym stylu? Na pewno kryształowy żyrandol, duża ilość luster, wszechobecny welur czy futrzane dodatki. Poza tym w mieszkaniu urządzonym w stylu glamour nie może także zabraknąć ciekawych drobiazgów. Mowa tu m.in. o eleganckich ramkach ze zdjęciami czy o pięknym wazonie, w którym koniecznie znajdować muszą się świeże kwiaty. Te odgrywają tu bardzo ważną rolę.

Styl industrialny

Jak widać, różne style aranżacji wnętrz znacznie różnią się od siebie. Wśród różnych możliwości koniecznie wymienić trzeba jeszcze wariant industrialny. Pochodzi on z hal fabrycznych i dlatego charakteryzuje się surową i minimalistyczną przestrzenią. Rury wentylacyjne pod sufitem są zatem w pomieszczeniu urządzonym w tym stylu ozdobą. Innym przykładem elementu cechującego styl industrialny mogą być choćby ściany z surowego betonu czy czerwonej cegły. Trzeba jednak powiedzieć, że styl industrialny raczej nie nadaje się do typowego mieszkania.

Styl klasyczny

Wymieniając style urządzenia mieszkania, nie można zapomnieć o klasycznym. Mieszkanie zaaranżowane w taki sposób to idealne połączenie elegancji i wygody. Styl klasyczny charakteryzuje się ponadczasowością, umiarem i dobrym smakiem. W pomieszczeniach urządzonych klasycznie z pewnością znajdzie się stylizowane meble ustawione pod ścianami w powtarzającej się konfiguracji.

Style wnętrz są naprawdę różne. Dzięki temu każdy może wybrać dla swojego mieszkania taki, który najlepiej mu odpowiada. Pamiętać przy tym trzeba, aby być konsekwentnym. Mieszanie stylów nie jest dobrym pomysłem.

1 Komentarz

Zostaw komentarz