Wnętrza

Użytkowe poddasze – aranżacja z pomysłem

Coraz więcej osób decyduje się na stworzenie użytkowego poddasza w swoim domu. To dobry pomysł, który niesie ze sobą wiele korzyści. Ta dodatkowa przestrzeń może spełniać wiele funkcji. Znajdzie się miejsce zarówno na wypoczynek, przechowywanie, jak i umieszczenie większych sprzętów. Jak zaaranżować poddasze? Kilka inspiracji i porad znajdziesz poniżej.

Poddasze – aranżacje z pomysłem

Użytkowe poddasze to duży atut. Warto zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, aby było to miejsce do odpoczynku i przechowywania. W przypadku małych domków warto umieścić tam także pralkę oraz suszarkę. Dzięki temu można zyskać więcej przestrzeni w łazience lub kuchni, gdyż to właśnie tam najczęściej stawia się pralki. Poddasze nadaje się świetnie także do suszenia prania. Już na zawsze pożegnasz się z koniecznością ustawiania suszarki pełnej ubrań w widocznym miejscu. Brzmi dobrze, prawda? Oto kilka rad, dzięki którym Twoje poddasze stanie się naprawdę przyjemnym miejscem:

  • Zadbaj o ocieplenie – to jedna z najważniejszych kwestii, o których nie należy zapominać. Komfort jest bardzo ważny, a nieocieplone poddasze z pewnością go nie zapewni. Przez brak ocieplenia ucierpią także meble, które zdecydujesz się tam ustawić. Ocieplenie więc jest sprawą priorytetową.
  • Odpowiednie kolory – poddasza są zazwyczaj małe, dlatego warto optycznie powiększyć przestrzeń. Można to zrobić, stosując jasne kolory. Ciemne odcienie mogą przytłaczać i sprawiać, że niechętnie będziesz odwiedzać poddasze swojego domu.
  • Lustra – to kolejny trik na optyczne powiększenie przestrzeni poddasza. Warto umieścić ich kilka w tym miejscu, co z pewnością okaże się także praktycznym rozwiązaniem. Na poddaszu można bowiem urządzić garderobę, a wtedy lustra są po prostu niezbędne.
  • Oświetlenie – poddasze musi być dobrze oświetlone. Przydadzą się więc lampki i żarówki o odpowiednim natężeniu światła.
  • Miejsce do przechowywania – jego aranżacja zależy od tego, do czego ma być wykorzystane poddasze. Jeśli ma być miłym miejscem do wypoczynku i przechowywania, warto umieścić tam wiele półek. Jeśli ma stać się garderobą, należy pomyśleć dodatkowo o szafkach i szufladach.
  • Komfort – poddasze może być garderobą, miejscem do relaksu albo przechowywania. Niezależnie od tego, jaką funkcję ma pełnić, na pewno przyda się miejsce do odpoczynku. Wygodna rozkładana sofa będzie jednym z najlepszych rozwiązań. Dzięki temu możesz zapewnić swoim gościom wygodny nocleg. To ważny element aranżacji poddasza. Inspiracje można znaleźć na przykład w katalogach tematycznych.

Aranżacje poddasza mogą być różne, w zależności od dostępnej powierzchni oraz preferencji i oczekiwań domowników.

Poddasze – inspiracje

Dla wielu osób poddasze to miejsce, które ma umożliwiać odprężenie. Warto więc zainwestować w dodatki, które ocieplą pomieszczenie i sprawią, że stanie się naprawdę przyjemnym miejscem. Na przykład hamak jest ciekawą propozycją. Umożliwia relaks, będzie też niewątpliwie atrakcją dla dzieci odwiedzających poddasze. Estetyczne dywaniki również ocieplą przestrzeń. Warto także umieścić na poddaszu przedmioty, które służą relaksowi. Mowa tutaj o ulubionych książkach, telewizorze, konsoli do gry czy piłkarzykach. Tak zaprojektowana dla poddasza użytkowego aranżacja sprawi, że będzie to idealne miejsce do odpoczynku i efektywnego relaksu. Inspiracji do aranżacji poddasza użytkowego warto szukać w katalogach tematycznych.

1 Komentarz

Zostaw komentarz