Ogród

Jakie drzewka na balkon?

Roślinność na balkonie zawsze uatrakcyjnia jego wygląd. Drzewa z uwagi na swoje gabaryty i uwarunkowania występują raczej w parkach, ogrodach, lasach. Jednak dzisiejsze miniaturowe odmiany, prezentują się niezwykle okazale, wzbudzają podziw, są przystosowane do uprawy w dużych donicach i często adaptują się do warunków panujących na balkonie. Atrakcyjne, pełne życia minidrzewa, znajdujące się na balkonie, przykuwają uwagę oryginalnością i wspaniale dekorują swoją obecnością szare otoczenie. Nowoczesne balkony udekorowane niebanalnymi miniaturowymi drzewkami to duża duma i satysfakcja dla właściciela oraz piękny widok dla sąsiadów.

Jakie drzewka na balkon?

Drzewka owocowe

Od kilku lat niezwykle modna jest uprawa miniaturowych drzew owocowych na balkonach. Owoce z własnej uprawy, zdrowe i z pewnego źródła to marzenie każdego, kto ceni sobie żywność z własnej uprawy. Owoce pochodzące z miniaturowych drzewek, znajdujących się na balkonie, to nieprzeciętna satysfakcja dla właściciela. Drzewka owocowe przeznaczone do uprawy w pojemnikach są szczepione na dedykowanych ku temu podkładach, które wpływają na znaczne ograniczenie ich wzrostu przy jednoczesnym pobudzaniu do obfitego owocowania. Niezwykle popularnymi drzewkami owocowymi, przystosowanymi do uprawy w pojemnikach, są jabłonie. Najbardziej rozpowszechnione odmiany jabłoni to np. Bolero, Mezzo, Garden Delicious, Polka, Flamenco. Dzięki zaangażowaniu i wieloletnim badaniom prowadzonym przez hodowców, większość drzew owocowych rosnących w Polsce jest przystosowana do uprawy w wersji miniaturowej. Przykładem są wiśnie (Piemont) czy czereśnie (np. Victoria, Silva, Helene), a także grusze (Safira, Decora, Condora, Garden Pearl), brzoskwinie (Honey Gold) i nektaryny (Rubis)

Drzewka ozdobne

Na szczególną uwagę zasługują niezwykle lubiane, subtelne drzewka na balkon z różami. Hodowcy szczepią na pniach odmiany wielkokwiatowe, jak chociażby Erotica, Flora Danica, czy Ingrid Bergman, jak również bukietowe (Acropolis, Cubana, Leonardo da Vinci). Powszechnie uprawianymi odmianami na balkonach są także te wielokwiatowe (Cherry Girl czy Queen Elizabeth) oraz pnące (Super Dorothy czy Dortmund). Wśród bardzo znanych i uprawianych drzewek na balkonie są inne piękności kwiatowe, takie jak fuksja, bugenwilla, forsycje, pięciorniki.

Jakie drzewka na balkon całoroczne?

Całoroczne drzewka balkonowe to bardzo dobry pomysł na uatrakcyjnienie powierzchni za oknem podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Widok pięknej, żywej roślinności w jesienną słotę lub zimowy dzień każdego napawa optymizmem i nadzieją w oczekiwaniu na letnie, słoneczne dni. Drzewka pięknie prezentujące się w ciągu całego roku to, np. wierzba całolistna, która zmienia barwę liści w zależności od pory roku. Zarówno latem, jak i zimą prezentuje się bardzo okazale. Wierzba babilońska niezwykle atrakcyjnie prezentuje się na balkonie i jest bardzo wytrzymała. Jednak w zimie należy ją przykryć, ponieważ może przymarznąć. Cyprys na pniu to zimozielone, iglaste drzewo, pięknie prezentujące się cały rok, jednak wymaga okrycia w sezonie przymrozków.

1 Komentarz

Zostaw komentarz