Ogród

Skuteczne sposoby na pozbycie się kretów

Kret w dobrze wypielęgnowanym ogrodzie to zawsze niemile widziany szkodnik. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na to, jak pozbywać się kretów skutecznie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek i dobrych sposobów na szkodniki.

Odstraszacze elektroakustyczne

Zanim dowiesz się, jak uwolnić się od kreta pamiętaj, że jest to gatunek objęty częściową ochroną. Trzeba więc wykorzystać sposoby, które odstraszą kreta, ale nie zrobią mu krzywdy. Świetnie sprawdzą się dobrej jakości ostraszacze akustyczne. Takie urządzenia emitują dźwięki, których człowiek nie słyszy, a dla kreta są one bardzo nieprzyjemne. Efekt jest taki, że kret trzyma się z daleka od ogrodu czy działki. Warto postawić na sygnały o zmiennej częstotliwości, są one bardziej skuteczne. Takie urządzenie może działać dzięki bateriom tradycyjnym lub solarnym. Odstraszacze elektroakustyczne można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Skuteczne w walce są także siatki na krety oraz pułapki, poniżej znajdziesz więcej informacji.

Siatki i pułapki na krety

Jak uwolnić się od kreta? Postaw na specjalne siatki, które są jednym z najskuteczniejszych sposobów. Siatki na krety zakopuje się pod trawą, dzięki nim zwierzę nie dotrze do korzeni roślin i nie zniszczy uprawy. Jest to rozwiązanie trwałe, siatka jest odporna na wilgoć, jest bardzo wytrzymała. Montaż siatki najlepiej sprawdza się przed zasianiem trawy, wymaga wówczas mniej pracy. Warto jednak pamiętać, że siatkę można zastosować także w zaaranżowanym już ogrodzie.

Jak pozbywać się kretów skutecznie i bez konieczności drążenia w ziemi? Pułapka to bardzo dobre rozwiązanie, które nie zaszkodzi zwierzakowi. Pułapka wyposażona jest w zapadki, które zamykają klatkę po wejściu kreta do środka. Następnie wystarczy zabrać go w pułapce i wypuścić na wolność, najlepiej daleko od swojego ogrodu. Trzeba pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan pułapki. Kret bez pokarmu może wytrzymać jedynie kilka godzin. Pułapki na krety są skuteczne i bezpieczne dla zwierzaka, można kupić je online lub stacjonarnie. Zaletą tego rozwiązania jest to, że pułapki na krety są bardzo łatwe w obsłudze.

Zapach na kreta

Wiesz już, jak efektywnie pozbyć się kretów z działki za pomocą dźwięków i sprzętów. Warto pamiętać, że zapachy także odstraszają szkodniki. Świetnie sprawdza się sierść psa położona w tunelu, dostępne są także specjalne produkty. Przykładem może być sierść nasączona olejkami eterycznymi, zapakowana w woreczek. Tego rodzaju produkt można kupić w sklepie online. W środkach odstraszających krety często składnikiem jest rycyna lub olej fuzlowy. Takie wonie skutecznie zniechęcają kreta do niszczenia ogrodu czy działki.

Jak pozbywać się kreta bez sierści psa? Pomocne są także zapachy wydzielane przez niektóre rośliny. Warto posadzić na działce czy w ogrodzie rącznik pospolity, narcyzy lub aksamitki. Rośliny skutecznie odstraszą szkodnika, a jednocześnie ozdobią ogród. Aby całość wyglądała estetycznie, warto zadbać o zaplanowanie ogrodowej aranżacji.

Zostaw komentarz